Blog

mlada zena sa natiera SPF aby predisla vzniku piogmentovych skvrn

Pigmentové škvrny po opaľovaní a ako ich odstrániť

Vedeli ste, že až 80 % viditeľného starnutia je spôsobené slnkom, teda pôsobením ultrafialového (UV) žiarenia? Nie starnutím, stresom, životným štýlom či nedostatkom spánku, ale slnečným žiarením. Čo však v prípade, že je už vaša pokožka spálená slnkom? Ako postupovať pri odstraňovaní tmavých pigmentových škvŕn z opaľovania?

Prevencia je lepšia ako liečba

V prvom rade by ste však nemali zabúdať na to, že prevencia je skutočne bezpečnejšia, zdravšia a lepšia ako samotná liečba už vzniknutého problému. Je jedno, či je jar, leto, jeseň, zima alebo je vonku krásne slnečno, zamračené alebo prší. Pri prevencii proti vzniku pigmentových škvŕn sú najdôležitejšie 3 základné pravidlá:

  1. Z UV žiarenia, ktoré dopadne na Zem, je až 95 % UVA a asi 5 % je UVB. Preto by ste si pokožku nezahalenú oblečením mali natierať širokospektrálnym opaľovacím krémom každý deň po celý rok. Jedine tak ochránite vašu pokožku pred starnutím a neestetickými pigmentovými škvrnami.
  2. Slnko môže zároveň zhoršiť hyperpigmentáciu spôsobenú akné. Chráňte svoju pokožku, aby ste predišli vzniku ešte tmavších škvŕn zanechaných po akné.
  3. Niektoré ingrediencie používané na vyblednutie tmavých škvŕn môžu spôsobiť, že vaša pokožka bude ešte citlivejšia na poškodenie slnkom. Pri ich používaní buďte preto ostražití, otočte krabičku/fľaštičku, prečítajte si návod na použitie a pri ochrane pred slnkom.

Kľúčom ku krásnej pokožke bez pigmentových škvŕn je vybudovať si zvyk a zaviazať sa rutine používať SPF s minimálnym ochranným faktorom 30 denne! Samozrejme by ste sa tiež mali vyhnúť pobytu na slnku v najhorúcejších hodinách počas dňa, teda minimálne od 11tej do 16tej.

mlada zena sa kremuje depigmentacnym kremom lipogelk5

Ako zmierniť už vzniknuté pigmentové škvrny?

Úplné odstránenie vzniknutých pigmentových škvŕn v dôsledku spálenia slnečným žiarením je zdĺhavý proces. Ak vás preto niekto bude chcieť nahovoriť, že zmiznú zo dňa na deň, pravdepodobne, o pigmentových škvrnách veľa nevie.

Ktoré ingrediencie sú však kľúčové v boji proti pigmentovým škvrnám? Medzi tie najúčinnejšie ingrediencie, ktoré obsahuje depigmentačný gél Lipogel K5, patria:

  1. Kyselina salicylováexfoliačný účinok, ktorý pokožku zbaví odumretej kože (spolu s kukuričným škrobom.
  2. Repkový olej – keďže kyselina salicylová našu pleť vysúša, repkový olej ju opäť prirodzene
  3. Včelí vosk – prirodzene hydratuje pokožku a obohacuje ju o vitamín A, ktorý zmierňuje podráždenie pokožky a chráni ju pred vplyvmi vonkajšieho prostredia.
  4. Olivový olej arozmarín – tieto dve zložky majú protizápalový a detoxikačný účinok.
  5. Ricínový olej – postará sa o regeneráciu buniek.
  6. Pidobenzón – 4 % aktívna látka s depigmentačným účinkom.

pigmentove skvrny na chrbate mladej zeny

Potrebujete poradiť ohľadom odstránenia vašich pigmentových škvŕn? Alebo sa už konečne chcete zbaviť nepekných pigmentových škvŕn? Neváhajte a objednajte si depigmentačný gél Lipogel K5 ešte dnes a nechajte vašu pleť zažiariť ako nikdy predtým!