Blog

Jeseň a pigmentové škvrny: najvhodnejší čas na ich odstránenie!

Po horúcom lete sa môžu na pleti objaviť tmavé pigmentové škvrny, predovšetkým v oblasti tváre, dekoltu a na rukách. Jeseň je preto ideálny čas na ich odstránenie. Poradíme vám, ako sa zbaviť nepríjemného prekvapenia po lete, aké krémy na pigmentové škvrny fungujú a ako im predchádzať. Žiadna pigmentová škvrna vás nerozhádže.

Prečo vznikajú pigmentové škvrny?

Za vznikom pigmentových škvŕn stojí vyššie množstvo melanínu. Tento pigment má veľmi dôležitú úlohu – pohlcuje UV lúče a tým chráni pokožku pred škodlivým slnečným žiarením. Ak však svoju pokožku nechránime alebo len veľmi málo, prípadne sa slníme príliš dlhú dobu, začne sa naše telo chrániť samo. Bunky zvané melanocyty začnú intenzívne produkovať melanín, ktorý sa na pleti prejaví v podobe drobných či väčších pigmentových škvŕn. Pigmentové škvrny však nespôsobuje len slnenie. Pigmentové škvrny spôsobujú rôzne iné faktory ako napríklad akné, nedostatok vitamínov, popálenie a iné.

Ďalšou príčinou vzniku pigmentových škvŕn sú hormonálne zmeny. Preto sú ženy užívajúce antikoncepciu, tehotné ženy, a tiež ženy okolo 45-55 rokov v období menopauzy náchylnejšie k ich vzniku. Medzi faktory spoôsobujúce pigmentové škvrny patrí aj starnutie. To spôsobuje takzvané starecké škvrny, ktoré postihujú až 90% ľudí nad 50 rokov a to bez ohľadu na typ pleti. V tomto prípade sa pigmentové škvrny nachádzajú na miestach, ktoré boli pravidelne vystavované slnečnému žiareniu.

Ako predchádzať pigmentovým škvrnám?

Nielen počas leta potrebujeme používať ochranu, ktorá si poradí aj so silnejším slnečným žiarením. Ak je vaša pokožka náchylná na vznik pigmentových škvŕn, chráňte ju po celý rok. Na pigmentové škvrny pomáhajú denné krémy s vyšším ochranným faktorom. Ochranu pred slnečným žiarením nepodceňujte ani na jeseň a v zime, zvlášť vtedy, ak idete na hory. Rozotieraniu krému venujte pozornosť, predovšetkým v oblasti tváre. Nos, či pleť nad hornou perou … nezabúdajte na žiadnu z týchto partií.

Je vaša pleť poškodená vplyvom slnečného žiarenia? Objavili sa na nej nepekné pigmentové škvrny? Vyskúšajte   depigmentačný krém LipogelK5, ktorý si hravo poradí s vašimi pigmentovými škvrnami už do niekoľkých týždňov!