Blog

Ako vybrať správny krém presne pre vašu pleť?

Pleťový krém je nevyhnutnosťou v kozmetickej výbave nielen žien, ale aj mužov. Dôležité je poznať predovšetkým typ svojej pokožky a podľa neho vybrať ideálny krém pre vašu pleť. Dôležitými kritériami pre výber správneho pleťového krému je takisto aj ročné obdobie a v neposlednom rade aktuálny stav našej pokožky. Pretože, či chceme alebo nie, stav pleti sa mení nielen s vekom, ale aj v súvislosti s naším psychickým a fyzickým zdravím. Ako si teda vybrať správny krém presne pre vašu pleť?

Nezabúdajte, že cena ani značka vám rozhodne nezaručia kvalitný krém. Jediným ukazovateľom je zloženie prípravku a to, aký pocit vám zanechá na pokožke. Nie vždy máte samozrejme možnosť si produkt vyskúšať. Preto sme pre vás pripravili základné pravidlá vo výbere pleťového krému.

Suchá pleť

Máte po čistení pleti pocit napnutej tváre? Prejavili sa u vás vrásky priveľmi skoro? Často sa vám pokožka odlupuje? Ak vás trápi suchá pokožka, zvoľte mastnejšie krémy. V zložení by nemal chýbať olivový olej, takisto nič nepokazíte ani bambuckým maslom. Pozerajte sa aj po kyseline mliečnej, či kyseline hyalurónovej, ktoré pokožku upokoja. V prípade veľmi suchej pleti sa nebojte použiť lekársku vazelínu. Krémy naneste najlepšie hneď po umytí.

Mastná pleť

V rámci starostlivosti o mastnú pleť sa snažte vyberať také prípravky, ktoré budú zabraňovať tvorbe mazu a zároveň dokážu pleť hydratovať. Siahnite po produktoch s antibakteriálnym zložením. Tieto prípravky by nemali obsahovať oleje a vyhnite sa aj hustej konzistencii, ktorá vašej koži zabráni dýchať. Najlepšie je však pokožku raz za čas regenerovať chemickým peelingom. Vďaka nemu sa odstráni povrchová koža, čím sa zmenšia póry, eliminuje akné, ale hlavne pokožka bude ľahšie prijímať potrebné živiny z pleťových krémov.

Zrelá pleť

Pri anti-aging kozmetike dajte pozor na zloženie krému. Vhodné zložky krému môžu dočasne pomôcť pri prejavoch starnutia, a to predovšetkým vylepšením textúry pokožky a jej väčšia hydratáciou, takže pleť bude vyzerať mladšie a vypnutejšie. Tieto účinky ale bývajú prechodné a krémy nepomáhajú proti vráskam z dlhodobého hľadiska.

Pleť s pigmentovými škvrnami

Pigmentové škvrny patria medzi časté problémy pleti. Vyskytujú sa v oblasti tváre, krku a rúk a bývajú výsledkom častého vystavovania pleti UV žiareniu zo slnka.  V tomto prípade by ste mali používať hydratačný krém obsahujúci látky, ktoré pomáhajú v boji proti pigmentovým škvrnám. Krém na pigmentové škvrny Lipogel K5 obsahuje prírodné zložky ako ricínový olej, polyglyceryl-3 včelieho vosku, olivový extrakt či repkový olej, kyselina salicylová, a pidobenzón s depigmentačným účinkom. Takisto by ste mali používať krém s UV ochranou. Takto zabránite vzniku ďalších pigmentových škvŕn spôsobených týmto faktorom.