Blog

Pigmentove skvrny krem

Základná denná starostlivosť o pleť s pigmentovými škvrnami

Pigmentové škvrny sú jedným z najbežnejších problémov pleti. Tmavé hnedé škvrny sa najčastejšie vyskytujú v oblasti tváre, krku a rúk a u mnohých ľudí sú výsledkom častého vystavovaniu pleti UV žiareniu zo slnka.

 

Aké ďalšie faktory podporujú vznik pigmentových škvŕn?

Medzi ďalšie známe faktory, ktoré sú príčinou vzniku pigmentových škvŕn môžeme jednoznačne zaradiť vek. Hyperpigmentácia je totižto úzko spojená s vyšším vekom človeka. Ďalšími faktormi sú tehotenstvo, akné, poškodenie kože či genetika. Ak sa chcete tohto nepríjemného kozmetického problému zbaviť, je dôležité vyskladať si vhodnú dennú rutinu, ktorá vám z dlhodobého hľadiska pomôže tento problém vyriešiť. Každodenná vytrvalá starostlivosť by mala obsahovať niekoľko základných krokov, pomocou ktorých dosiahnete žiadaný výsledok.

1 Čistenie pleti

Základom každej starostlivosť o pleť je jej dôkladné čistenie, ktoré by ste mali praktizovať ráno, ale najmä večer. Ráno preto, pretože počas noci sa z vášho vankúša dostane na pleť množstvo nečistôt a taktiež vaša odumretá koža. Večer je čistenie kľúčovým krokom, vďaka ktorému zbavujeme pleť nečistôt, ktoré sa na ňu dostali v priebehu dňa. Nezabudnite si zvoliť správny produkt, ktorý bude vášmu typu pleti vyhovovať najviac. Používaním nevhodného produktu môžete na vašej pleti spôsobiť ďalšie nechcené problémy.

 

2 Hydratačný krém proti pigmentovým škvrnám

Druhým krokom je hydratačný krém, ten by mal obsahovať látky, ktoré pomáhajú v boji proti pigmentovým škvrnám. Obsahom krému na pigmentové škvrny Lipogelu K5 sú prírodné zložky ako ricínový olej, polyglyceryl-3 včelieho vosku, olivový extrakt či repkový olej. Medzi jeho ďalšie zložky patrí kyselina salicylová, a pidobenzón s depigmentačným účinkom. Vďaka jeho gélovej konzistencii je jeho používanie jednoduché ale účinné. Výsledky sa v prípade Lipogelu K5 dostavia po 6-8 týždňoch, pri frekvencii používania 2-krát denne.

 

3 UV ochrana

Posledným krokom je ochrana vašej pleti pred ďalším pôsobením UV žiarenia na vašu pokožku. Týmto krokom zabezpečíte, že vaša pleť nebude zbytočne vystavená škodlivým lúčom UV žiarenia. Používanie krému s UV ochranou je dôležité aj v prípade, že nesvieti priame slnko. UV lúče totižto prechádzajú na našu pokožku aj počas zamračeného dňa. Takto sa vyhnete vzniku ďalších pigmentových škvŕn spôsobených týmto faktorom.

 

Dajte stop pigmentovým škvrnám zaradením krému Lipogel K5 do vašej rutinnej starostlivosti o pleť.

Objednajte si ho s 15 % zľavou na našom e-shope. Stačí, ak pri objednávke zadáte kód ZLAVA15