Blog

Letná starostlivosť o pleť. Ako na to?

Leto dá pleti a pokožke poriadne zabrať. Extrémne teploty, intenzívne letné slnko a vlhkosť môže spôsobiť mnoho problémov s vašou pokožkou. Dá sa im však vyhnúť správnou starostlivosťou. V tomto článku vám prinášame niekoľko tipov, ako by ste sa mali starať o svoju pleť počas leta.

Vymeňte čistiaci gél na tvár

Bez ohľadu na ročné obdobie, čistenie tváre je tou najzákladnejšou „skincare“ rutinou. Obzvlášť počas leta je ovzdušie horúce a vlhké. Vaša pleť produkuje viac mazu počas leta, takže by ste mali podľa toho prispôsobiť aj používanie čistiaceho gélu. Čo sa týka mastnej pleti, póry sa môžu ľahko upchávať a spôsobiť akné. Preto zvoľte v letnom období čistiaci gél s obsahom kyseliny salicylovej. Ak máte suchú pokožku, môže vás trápiť začervenanie a vyrážky, v takomto prípade používajte nepenivý gél dvakrát do dňa.

Nezabúdajte sa chrániť pred slnkom

Krém s ochranným faktorom je to, na čo nesmiete počas leta určite zabudnúť. Ochrana pred slnkom či už vašej tváre, ale aj rúk, nôh a ktorejkoľvek odhalenej časti pokožky je veľmi dôležitá. Ak vašu pokožku nechránite SPF faktorom, slnečné žiarenie preniká do pokožky a poškodzuje ju. Nadmerné množstvo UV žiarenia môže natrvalo poškodiť vašu pokožku a spôsobiť spálenie, vrásky či pigmentové škvrny. Práve pred tými sa dá ľahko ochrániť. Chráňte teda svoju pokožku dostatočne napríklad aj vďaka depigmentačnému krému, ktorý funguje ako prevencia.

Siahnite po antioxidantoch

Investujte do sér, hydratačných a opaľovacích krémov s obsahom antioxidantov. Napríklad, vďaka vitamínu C predídete tvorbe vrások a naštartujete tvorbu kolagénu. O pleť je potrebné starať sa aj zvnútra.

Dodržiavajte pitný režim

Pite dostatočné množstvo tekutín a nezabudnite si zobrať fľašu s vodou so sebou všade tam, kam pôjdete. Práve pravidelný pitný režim potrebuje vaša pokožka na to, aby ostala hydratovaná a aby sa dostali toxíny bezpečne z tela.

Veľa make-upu v lete škodí

Počas leta noste čo najmenej make-upu. Vaša pleť totižto potrebuje dýchať, najmä keď je extrémne horúco. Ak sa však neviete make-upu vzdať úplne, používajte aspoň tónovacie pleťové krémy s SPF faktorom a zapúdrujte prípadné nedokonalosti.

Sprchujte sa so studenou vodou

 V lete sa vyhýbajte horúcej sprche, nakoľko môžu dehydratovať vašu pokožku. Namiesto toho sa sprchujte so studenou vodou. Tá udržiava vaše póry čisté a predchádza tvorbe akné.