Blog

O pleť sa treba starať aj zvnútra. Spoznajte potraviny, ktoré vašej kráse škodia

Mladosť a krása sú v dnešnej dobe veľmi žiadané. Kvôli túžbe po bezchybnej pleti investujeme množstvo peňazí do nákupu drahých sér, krémov a podstupujeme tie najrôznejšie zákroky. Zázračný elixír krásy však nenájdete v žiadnej drogérii. Na krásu našej pokožky by sme mali myslieť aj pri výbere nášho jedálnička. Množstvo potravín jej totiž preukázateľne škodí. Naopak, príroda ponúka neoceniteľné bohatstvo.

V každodennom zhone často zabúdame na to najdôležitejšie. Pitný režim je podceňovaný, napriek tomu, že od neho záleží naša postava, zdravie aj krása. Nedostatkom vody trpí aj naša pokožka. Vyhnite sa sladeným nápojom, snažte sa piť najmä čistú vodu, prípadne nesladené nápoje.

Pokiaľ máte problémy s pleťou, mali by ste vynechávať aj alkoholické nápoje. Kvôli alkoholu sa na nás môžu nalepiť neželané kilá, taktiež sa však jeho vinou môžu na tvári objaviť vyrážky. Uprednostňujte preto radšej nealkoholické nápoje s ovocím.

 

Ovocie je prírodný zázrak

Práve ovocie je veľmi dobrým pomocníkom pri problémovej pleti. Látky, ktoré obsahuje, pomáhajú výžive aj regenerácii pokožky a vďaka obsiahnutej vode pomáhajú vyplavovať toxíny.

Skvelým pomocníkom pre pleť je aj olivový olej. Okrem prípravy domácich masiek na tvár ho začleňte aj do jedálnička. Obsahuje mononasýtené mastné kyseliny, vďaka ktorým pleť vyzerá mladšie a pružnejšie. Tiež by ste sa nemali vyhýbať konzumácii lososa či vajíčok. Obe potraviny obsahujú látky, ktoré vašej pleti dodajú potrebné vitamíny a minerály.

Vylúčte cukor

Naopak, vyhýbať by ste sa mali nadmernej konzumácii cukru. Snažte sa konzumovať čo najmenej sladkostí, prípadne presedlajte na čokoládu s vysokým obsahom kakaa, ktorá obsahuje potrebné antioxidanty a minerály a má tak množstvo ďalších výhod pre organizmus.  Cukry potláčajú elasticitu pleti a môžu spôsobovať vyrážky a podráždenie.

Rovnako si treba dať pozor na rôzne „drobnosti“, ktoré konzumujeme pri filme či len tak, z dlhej chvíle. Našej pleti neprospievajú mastné a vyprážané jedlá, čipsy a fast food. Taktiež sa vyvarujte veľkému množstvo mliečnych výrobkov, ktoré môžu spôsobovať zahlienenie organizmu.