Blog

tehotna zena si kremuje brucho

4 kožné problémy týkajúce sa tehotenstva

Mnohí si myslia, že najväčšia zmena, ktoré prichádza s tehotenstvom je aj tá najviac viditeľná. Pravda je však taká, že tehotenstvo nie je len o rastúcom brušku budúcej mamičky, ale aj o mnohých hormonálnych premenách. Tie sú zvyčajne sprevádzané zmenami a problémami s pokožkou ženy. Na aké zmeny by sa každá budúca mamička mala pripraviť?

Žiarivá pleť

Tehotenstvo spôsobuje napríklad aj zvýšený objem krvi a následné kožné opuchy. Tie sú aj príčinou, prečo veľa ľudí vie odhadnúť, či ste tehotná. Povestná „tehotenská žiara“ vie však byť pre ženy s už beztak mastnou pleťou veľkým estetickým problém, pretože pleť produkuje oveľa viac oleja.

Hormonálne akné

Pre niektorú ženu benefit, pre iné zasa trápenie. Každá žena je jedinečná a každá hormonálna zmena prichádzajúca bezprostredne s tehotenstvom je pre každú ženu v niečom odlišná a špecifická. Akné je výsledkom hormonálnych zmien. Zatiaľ čo niektoré ženy si všimnú, že akné v tehotenstve pôsobí intenzívnejšie, iné si naopak všimnú, že ich pleť je jasnejšia a žiarivejšia. Ak však vidíte nejaké škvrny pozdĺž čeľuste, je to pravdepodobne kvôli zvýšeniu produkcie oleja.

Pigmentové škvrny

Ak sa na vašej pokožke počas tehotenstva objaví pigmentácia pokožky v podobe pieh alebo stareckých škvŕn, nezbláznite sa! Až 70 % žien trpí počas tehotenstva melazmou, teda nerovnomerným stmavením tváre. A veda tvrdí, že na vine sú práve vaše hormóny. Estrogén stimuluje zvýšenie produkcie pigmentu, čo vedie k tmavším zafarbeniam, zhoršovaniu hnedých škvŕn na tvári a dokonca k tmavším materským znamienkam. Z rovnakých dôvodov si môžete všimnúť stmavnutie okolo bradaviek alebo tmavý pruh na bruchu zvaný linea nigra. Ako predísť vzniku pigmentových škvŕn, sa dočítate na našom blogu.

Popraskaná koža

Vedeli ste, že strie sa počas tehotenstva objavujú až u 75 % tehotných žien? Popraskaná koža na bruchu, nohách či zadku je niečo, proti čomu sa dá len ťažko efektívne bojovať. Keďže telo ženy sa prirodzene zväčšuje a koža sa nestíha naťahovať, vznikajú na nej praskliny. Strie sú do veľkej miery ovplyvnené genetikou. Záleží tiež aj na veku ženy (mladšie sú zraniteľnejšie), rýchlom úbytku alebo prírastku hmotnosti.

Väčšinu z týchto depigmentácií dokážete zmierniť alebo odstrániť s depigmentujúcim Lipogelom K5. Krém pôsobí rýchlo a účinne vybieli zhnednuté časti kože, jazvy po akné a zjemní jazvy po striach. Zbavte sa estetických nedostatkov, ktoré vám spôsobujú psychologické nepohodlie s Lipogelom K5!