Blog

Domáce recepty na zosvetlenie pleti. Môžu skutočne pomôcť?

Kto by na sebe nechcel niečo zlepšiť? Mnohí z nás túžia po krajšej postave, zdravších vlasoch, no často nás trápi aj problém s pleťou. Dnes je už možné zakúpiť množstvo všakovakých krémov, ktoré sľubujú vyriešenie všetkých problémov.

Sú však problémy, ktoré ženy po stáročia riešili prírodnou cestou. Mnohé to tak robia dodnes, obzvlášť pokiaľ ide o zosvetlenie pleti. Tento zákrok ponúkajú aj salóny krásy, mnoho žien však odrádza cena takéhoto zákroku.

Napríklad alchemilka dokáže zmäkčiť, ale aj zosvetliť pleť. Listy môžete rozmixovať vo vode, alebo ich vylúhovať. Šťavou potrite miesta, ktoré chcete zosvetliť, nechajte pár minút pôsobiť a opláchnite.

Podobne funguje aj harmanček, ktorý sa hodí nielen na zosvetlenie pleti, ale aj rúk. Listy kvetu si môžete zaliať a skúsiť naparovanie. Horúci vzduch otvorí póry vašej tváre a výťažok z kvetov sa tak dostane pod kožu. Alternatívou je akási domáca maska. Vývar z čaju nechajte vychladiť, namočte doňho varové tampóny a priložte na tvár. Nechajte pôsobiť aspoň 20 minút.

Pomôcť môže aj citrón

Pokiaľ ide o pehy alebo starecké škvrny, tie množstvo ľudí odstraňuje pomocou citrónovej šťavy. Pri jej aplikácii buďte opatrní, môže dráždiť otvorené ranky.

Na čierne škvrny na pokožke podľa „babských receptov“ zaberá červená cibuľa. Stačí si z nej odrezať malý kúsok a trieť si ním postihnuté miesto. Buďte ale opatrní a vyhnite sa okoliu očí.

Ak vám nevadí výrazná aróma, vyskúšajte masku z chrenu, octu, citrónovej šťavy a esenciálneho oleja z rozmarínu. Mali by ste ich zmiešať, kým nebudú mať konzistenciu pasty.

Pozor na alergie

Riziko vyskúšania týchto receptov je nízke. Pokiaľ nemáte alergiu na niektorú zložku z použitých potravín, prinajhoršom sa nedostavia žiadne výsledky. Ak váš problém trvá pridlho a prírodné recepty nezaberajú, dajte šancu kozmetike. Je špeciálne vyvinutá na riešenie vášho problému. Existuje niekoľko procedúr, ktoré by mohli pomôcť. Písali sme o nich v staršom článku.

Venovali sme sa aj pehám, ich vzniku a možným problémom s nimi. Tento typ pleti si vyžaduje zvýšenú starostlivosť. Pleť s pehami by ste mali ochraňovať počas celého roka, má totiž sklony byť citlivejšia na slnečné žiarenie. Aj tento téme sme sa v minulosti už venovali.

Lipogel K5 je depigmentujúci lipogel proti hnedým škvrnám na koži s rýchlym a účinným bieliacim efektom na hnedé škvrny. Tie vznikajú z rôznych príčin a sú zvyčajne lokalizované hlavne v oblasti tváre, krku a rúk. Lipogel K5 je špeciálne vyvinutý pre ľudí, ktorí majú popísané problémy so škvrnami.

Hnedé škvrny sú nadmerné ložiská melanínu, ktoré sfarbujú pigment pokožky a sú roztrúsené alebo lokalizované hlavne v oblasti tváre, krku a rúk, čím spôsobujú estetické a psychologické nepohodlie.