Blog

pigmentove, skvrny, krem, odstranenie, zeny, lipogelK5

Spôsobuje pigmentové škvrny len slnečné žiarenie?

Nielen dermatológovia, ale aj influencerky, beauty blogerky, vlogerky neustále upozorňujú na nebezpečenstvo agresívneho slnečného žiarenia. S touto problematikou sa nevyhnutne spája aj chuť popasovať sa s už existujúcimi nedostatkami na koži.

Vznik pigmentových škvŕn veľmi úzko súvisí s pôsobením slnečného žiarenia na našu pokožku. Avšak, slnenie nie je jedinou príčinou vzniku kožných hyperpigmentácií. Ktoré sú najčastejšie príčiny vzniku pigmentových škvŕn a ako na ne?

Slnko

Aby telo chránilo náš organizmus pred dlhodobým žiarením slnka, produkuje viac melanínu, teda tmavého pigmentu produkovaného melanocytmi. Melanín totiž chráni našu pokožku pred nebezpečným ultrafialovým žiarením. Slnko tak môže spôsobiť tmavé škvrny, tiež nazývané vekové alebo slnečné škvrny.

Zápal

Vedeli ste, že niektoré miesta na našej koži môžu stmavnúť aj po zápale kože? Ľudia trpiaci ekzémom, akné, lupusom či iným poškodením kože sú náchylní a častokrát sa u nich objavujú problémy spojené s hyperpigmentáciou. Pravdepodobnosť vzniku hyperpigmentácie je o niečo vyššia u ľudí s tmavšou pokožkou.

Melazma

Jedným z typov hyperpigmentácie je tzv. melazma. Tá vzniká v dôsledku veľkých hormonálnych zmien v našom tele, napr. počas tehotenstva. Melazma vzniká ako reakcia na užívanie drog, niektoré lieky ako antidepresíva. V týchto prípadoch sú škvrny na koži sivé.

Závažnejšie príčiny

Vznik pigmentových škvŕn môžu ovplyvniť aj závažnejšie choroby ako Addisonova choroba, alebo hemochromatóza. Prvá zo spomenutých chorôb postihuje nadobličky a spôsobuje hyperpigmentáciu v určitých oblastiach tela, ako záhyboch kože, perách, lakťoch a kolenách, kĺboch, prstoch či vnútri tváre. Príznakmi tejto choroby sú únava a slabé svaly, vracanie a nevoľnosť, strata váhy, bolesť brucha či závrate.

Hemochromatóza je dedičný stav zapríčiňujúci nadmerný obsah železa v tele. Jej príznaky sú podobne ako pri Addisonovej chorobe, to znamená, únava, bolesť brucha a kĺbov či strata váhy.

Zbavte sa ich rýchlo a účinne!

Potrebujete sa zbaviť pigmentových škvŕn? K5 je depigmentujúci lipogel, ktorý je mimoriadne účinný v boji proti tmavým pigmentovým škvrnám. Lipogel K5 by ste mali používať dvakrát denne a vaše kožné nedostatky zmiznú už do 6-8 týždňov. Dajte zbohom fľakatej pokožke a užívajte si krásnu zjednotenú pleť!